Bojíte se mluvit anglicky? Dáme vám tipy, jak to zvládnout.

Strach z cizího jazyka je možná běžnější než si vůbec myslíte. Často se setkáváme s tím, že se žáci bojí mluvit a dělat chyby. To, že ke strachu z jazyků není důvod, už jste asi slyšeli, ale víte taky proč a jak vám pomůžeme se ho zbavit?

Odjakživa je naprosto běžné mít strach z oblastí, které jsou pro člověka cizí nebo nové. Je normální bát se reakce okolí a pochybovat o svých znalostech. Zkusili jste se někdy ale vědomě zamyslet nad tím, co nejhoršího se může stát, když uděláte chybu? Přesně tak, vůbec nic. To, že chybujeme, vytváří prostor pro růst, zlepšení a pomáhá nám se rozvíjet. Zkuste se příště na chybu podívat jako na něco, co vás může jako člověka pozitivně ovlivnit místo toho, co vám může ublížit, stejně tak, jak se na chyby díváme my v Doučení Jinak. Důvodů, proč pracovat se strachem z cizích jazyků, najdete na internetu jistě spoustu. My jsme si pro vás ale připravili ty, kterým zkrátka neodoláte.

Výuka jazyků

Proč se vyplatí pracovat se strachem z cizího jazyka?

1.     Znalost cizího jazyka se stane vaší super schopností.

Znalost cizího jazyka vám rozhodně může nabídnout víc než vzít. Díky nim totiž rozvíjíte svou představivost, sebevědomí, zdokonalujete svou schopnost komunikace a učíte se efektivně řešit problémy. Navíc se vám v relativně krátkém čase mohou otevřít dveře k možnostem, o kterých teď možná ani nesníte.

2.     Můžete být součástí zajímavých online komunit a udělat si přátele po celém světě. 

Možná máte své koníčky, na které zkrátka nedáte dopustit, ale nemáte okolo sebe ty, kteří by vaši vášeň opětovali. Znalost cizího jazyka vám umožní stát se součástí online komunit, kde můžete své hobby sdílet s těmi, kteří vám porozumí a udělat si tak přátele téměř po celém světě. 

3.     Snadněji dosáhnete svých cílů a snů.

Učení se cizích jazyků už opravdu není jen o gramatice nebo slovíčkách. Je to způsob, jak dosáhnout svých vizí lépe než kdy před tím. Cizí jazyky nám pomáhají otevírat mysl, být zvídaví, lépe se seznamovat s lidmi a získávat větší přehled o světě. 

Učení se cizích jazyků opravdu není ztráta času. V Doučení Jinak vám navíc pomůžeme strach a obavy jednoduše přijmout, jako součást budoucího zlepšení. Pokud chcete zjistit, jaké máte v angličtině přednosti a na čem stojí za to pracovat dejte nám vědět, dokážeme vám splnit i ta nejtajnější anglická přání. 

Autorka článku: Dominika Klapková (vzdělávací partnerka AJ z Doučení jinak)