ROZMLUVÍME ČESKO, hra která si dala velký cíl

Do rukou se nám dostala anglická vzdělávací konverzační hra ROZMLUVÍME ČESKO, nepřekvapilo nás, že hlavní tváří hry je veselý angličtinář Broňa Sobotka, který je v této oblasti pochopitelnou volbou. Hra je velmi příjemným překvapením. Komenského “škola hrou” je prostě funkční záležitost.

Pojďme se na hru podívat trochu víc zblízka

Jedná se o společenskou hru, která je určená, jak už název napovídá, k nácviku konverzace. Hra je pro angličtináře, kteří mají už nějaký základ, ale vzhledem k tomu, že jsou všechny anglické výrazy přeloženy do češtiny, si umím představit, že si hru zahraje i začátečník. Hraje se ve dvojicích a hra je tedy určená min. pro dva hráče, počet dvojic, které vytvoříte, limituje pouze počet karet v balíčku. Minimální uvedený čas, který hrou strávíte je 5 minut (ale může to být i méně) a je tedy určená pro rychlovky i delší herní dýchánky. Vzhledem k její velikosti si ji můžete vzít na cesty a zabavit se třeba po cestě vlakem.

Hra obsahuje spoustu zajímavých herních variant: pravda a lež, otázky, co je lepší, témata, slova. Karty vás nutí vyprávět příběhy a báchorky, hrát divadlo, rýmovat, hádat, věštit a musíte se taky stát optimistou (to si myslím bude Broňův rukopis:). Prostě si začínáte s angličtinou hrát a pomalu cítíte, jak se vám bez drilu zarývá pad kůži. Je jen na vás jakou herní variantu zvolíte. Nám přišlo zajímavé rýmování a herní mód pravda a lež.

Na kartičkách trochu chybí fonetický přepis anglických slov a vět, pro začátečníky i mírně pokročilé by to byl příjemný bonus. A s kartami by se dalo pracovat efektivněji bez využití aplikací.

Shrnuto podtrženo ROZMLUVÍME ČESKO je zajímavá hra, která řeší nejpalčivější problém, kterému studenti angličtiny čelí, strach mluvit. V tomto ohledu je to skvělá hra a držíme ji palce, ať naplní svůj účel a ROZMLUVÍ celé Česko.

Pokud si s námi chcete zasoutěžit, můžete vyhrát jednu z her na našem facebooku nebo instagramu. Nezapomeňte nás sledovat a ahoj u další soutěže!