Zdeněk Vlček

Mgr. Zdeněk Vlček

příprava na přijímací zkoušky
Praxe:
17 let
Telefon:
775 921 667

Životní cesta

Moje jméno je Zdeněk Vlček a dlouhodobě se zabývám osobnostním rozvojem a vzděláváním mladých lidí. Pomáhám jim s přípravou na přijímací zkoušky, maturitu, pracovní pohovory, aj. Ale především s hledáním cesty k vlastnímu “PROČ”. Každý si zaslouží dostat příležitost, aby se jednou mohl živit tím, co ho baví. Velmi rád hledám nové cesty a způsoby k dosažení dlouhodobých cílů. 

Přidaná hodnota, kterou chci zprostředkovat je OPRAVDOVOST! Takový druh aktivity, při které děti zapomenou na celý svět a jsou vtažené do světa poznání. Je jedno jestli je přitahují sporty, počítačové hry nebo příroda… Každý v sobě tuto schopnost má a každý ji se správným vedením dokáže objevit a rozvíjet.

V současnosti vyučuji online nejen v České republice, ale i v zahraničí (Gruzie, Izrael, Bali, Portugalsko,… aj.). Zapojuji se do zajímavých vzdělávacích programů, jakým je například: The International Baccalaureate Diploma Programme (mezinárodní maturita), organizuji talentové akce akce různého typu  (www.talentkemp.cz) a také se věnuji hudbě (www.zdenek-vlcek.cz).

Můj příběh ale začal spoustu let zpět a k mému PROČ mě dovedla dřina, chyby, hodně neúspěchu, sebepoznání i šťastných náhod. Ale jak se říká, štěstí přeje připraveným. V roce 2010 jsem dokončil pedagogickou fakultu Hradci Králové, která už navždy bude mou almou mater. V průběhu studia jsem byl pevně rozhodnut, že nikdy učit nebudu. Chtěl jsem dělat kariéru v nějaké společnosti a nejdůležitějším parametrem úspěchu pro mě byly peníze. Vzdělávání jsem vnímal jako cestu k dosažení “papíru”, který mi měl usnadnit pracovní život. Dnes už se na to samozřejmě dívám JINAK. Vyzkoušel jsem si hodně věcí a podařilo se mi najít souvislost, která se k mému úžasu prolínala celým mým životem. Ať jsem dělal cokoli, vždycky jsem nakonec sklouznul ke vzdělávání. Ve finančním sektoru jsem se nachomýtl k zaškolování nových kolegů. Při práci v londýnském baru jsem začal zaučovat nové barmany. Jako vedoucí prodejního oddělení jsem jako bonus získal i práci náboráře a školitele. Ať jsem dělal cokoliv, vzdělávání si mě vždycky našlo. Možná se budete divit, ale přes to všechno mi ještě nějakou dobu nedocházelo, že by se mohlo jednat o činnost, pro kterou jsem se narodil…

Odbornost a dovednosti

příprava na přijímací zkoušky
0%
analýza potenciálu dítěte/studenta
0%
didaktika
0%

Kariéra

Po magisterském studiu Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové se Zdeněk věnoval vzdělávání na středních a základních školách, zde se snažil do výuky zařazovat nové prvky, ale nesetkával se s pochopením. To byl velmi důležitý impulz, který přerostl v založení společnosti Doučení jinak.

Doučení jinak už není pouze one man show, v současné chvíli se do projektu zapojují odborníci a vzdělávací partneři. 

“Těší mě, že se naplňuje vize, kterou nosím v hlavě už spoustu let, že pomáháme dětem, aby objevovaly a rozvíjely svoje talenty, ze kterých se stanou silné stránky a unikátní dovednosti! říká Zdeněk.”