Dominika Randáčková Klapková

Dominika Randáčková Klapková

cizí jazyky
Praxe:
8 let

Životní cesta

Anglický jazyk je mou celoživotní vášní, která začala už v útlém věku, pravděpodobně díky přístupu mých rodičů. Učit se anglicky jsem nikdy nebrala jako povinnost, právě naopak. Odjakživa vnímám vzdělávání ve směru k cizím jazykům jako zábavu, která nám otevírá dveře k nespočtu možnostem. A stejně tak k tomuto předmětu přistupuji i jako učitelka.

Svou první dětskou vzpomínku na angličtinu datuji přibližně do školkových let, kdy jsem se snažila opakovat anglická slovíčka po mamince a ptala se, zda je opakuji správně. Radost z učení se angličtiny dále pokračoval na základní i střední škole, kdy jsem se angličtině začala věnovat i samostatně- poslouchala jsem zahraniční interprety, četla knížky a zkoušela psát jednoduché příběhy.

Na konci střední školy se z mého koníčku začala postupně formulovat myšlenka na propojení angličtiny s prací. Právě díky tomu jsem se rozhodla studovat na dnešní Prague City University, kde se má vášeň pro anglický jazyk skloubila s vášní k vyučování.

Pevně věřím, že učit se cizí jazyk je v silách každého z nás a jeho znalost není výhodou jen k práci nebo cestování. Pomáhá nám poznávat svět, zajímavé osoby, kultury a rozšiřovat naše obzory.

Odbornost a dovednosti

Anglický jazyk
0%
Andragogika
0%
ANGLICKÁ GRAMATIKA
0%

Kariéra

Dominika se aktivně zabývá vzděláváním učitelů anglického jazyka, připravuje pro ně výukové materiály a vymýšlí zajímavé metody a formy výuky. Mimo jiné má velmi ráda metodu TBL (Task Based Learning), kterou aktivně využívá při vzdělávání všech věkových skupin. Společně se Stuartem tvoří fantastický tým a dokáží vám vyplnit i ta nejtajnější anglická přání!